Mourinho nie daje taryfy ulgowej Bale’owi. „Nie rozdaję piłkarzom minut. Muszą zapracować na grę”

Forma Garetha Bale’a pozostawia wiele do życzenia. Jose Mourinho zdradził, że Walijczyk nie dostanie „darmowych” minut bez ciężkiej pracy na treningach.

Nieudany powrót?

Wielu kibiców miało spore nadzieje co do Garetha Bale’a w związku z jego powrotem do północnego Londynu. Okazało się jednak, że jest nieco inaczej. Jose Mourinho stwierdził, że Walijczyk nie otrzyma od niego kredytu zaufania. Miejsce w składzie będzie musiał sobie wywalczyć dobrą postawą na treningach.

– Nie rozdaję piłkarzom minut. Nie mogę iść w tym kierunku. Zawodnicy muszą zapracować na grę. Wszyscy wiemy, jakie problemy w ostatnich sezonach miał Bale. Wiemy też, że przyjechał do nas kontuzjowany. U nas też miał pewne wzloty i upadki. Najważniejsze dla niego jest konsekwentny, bezproblemowy trening. Gdy zawodnik na zajęciach pracuje z wysoką intensywnością, to znaczy, że jest gotowy do gry – cytuje Portugalczyka portal meczyki.pl.

Jose Mourinho dodał, że czeka na reakcję organizmu Bale’a po wyczerpującym czasie. Nie od dziś wiemy, że Walijczyk często zmaga się z urazami, przez co Portugalczyk nie chce ryzykować.

– Bale w ostatnim tygodniu pracował tak, jak wszyscy inni piłkarze. Intensywność była dobra, więc zobaczymy, jak zareaguje na nagromadzenie treningów – uzupełnił szkoleniowiec Kogutów.

Gareth Bale zaliczył do tej pory 12 występów w Tottenhamie. W tym czasie zanotował 3 trafienia. Jego wypożyczenie z Realu Madryt obowiązuje do 31 czerwca 2021 roku. Najbliższy mecz Spurs to poniedziałkowe starcie z Wycombe Wanderers. Spotkanie w ramach FA Cup odbędzie się o godzinie 20:45.

Źródło: Meczyki.pl, Goal.com