Mocne słowa nt. plotek o transferze Verstappena do Mercedesa. „Max trafił do szpitala, a oni celebrowali wygraną”

Niedawno świat obiegła informacja o transferze Lewisa Hamiltona z Mercedesa do Ferrari. W związku z tym Toto Wolff musi znaleźć jego następcę. Według medialnych doniesień w gronie kandydatów znajduje się mistrz świata, Max Verstappen.

 

Verstappen w Mercedesie?

Nowy sezon w Formule 1 będzie ostatnim dla Lewisa Hamiltona w barwach Mercedesa. Doświadczony kierowca od 2025 roku rozpocznie współpracę z Ferrari. W związku z tym niemiecki gigant poszukuje jego następcy.

 

Według medialnych doniesień dział sportowy Mercedesa ma na swojej liście kilku kandydatów. Mówi się między innymi o Alexie Albonie, Fernando Alonso czy… Maxa Verstappena.

Doradca Red Bulla w rozmowie z Osterreich wypowiedział się na temat potencjalnego transferu Holendra. Z jego słów wynika, że raczej nie ma opcji na taki ruch.

 

– Czy Max może ulec pokusie? Nie. Ma dobrą pamięć. Za dużo wydarzyło się w przeszłości. Pamiętam Silverstone, gdy Max trafił do szpitala, a Mercedes celebrował wygraną Hamiltona. Pamiętam zamieszanie po finale w Abu Zabi w roku 2021. To zaszło za daleko – powiedział.

 

Max Verstappen ma kontrakt z Red Bullem do 2028 roku. Umowa byłaby znaczącą przeszkodą w wyciągnięciu go z tego teamu.

Źródło: Osterreich