Mistrzowie Europy nie zagrają na mundialu. Szalona radość Macedończyków po golu [WIDEO]

W czwartkowym meczu pomiędzy Włochami i Macedonią Północną doszło do prawdziwej sensacji. Mistrzowie Europy przegrali 0:1 po bramce w 92. minucie i nie pojadą na mistrzostwa świata. „Czerwone lwy” w finale baraży zagrają z reprezentacją Portugalii.

W czwartek wieczorem planowo odbyły się 4 spotkania baraży mistrzostw świata w Katarze. Jeden z półfinałów ścieżki C obejmował pojedynek Włoch z Macedonią Północną. Podopieczni Roberto Manciniego przez niemal cały mecz byli stroną przeważającą, jednak to ich rywale wywalczyli awans. W 92. minucie Aleksandar Trajkowski strzelił bramkę „z niczego” i wprawił swój naród w prawdziwą euforię.

Kolejne wyzwanie dla Macedonii Północnej

W finale swojej ścieżki barażowej Macedończycy zmierzą się z Portugalią. Piłkarze Fernando Santosa pokonali Turcję 2:1, chociaż losy tego spotkania mogły potoczyć się inaczej. W końcówce rzutu karnego nie wykorzystał napastnik „Gwiazd Półksiężyca”, Burak Yilmaz.