Mistrz świata w boksie zadebiutował w profesjonalnej piłce. Jak mu poszło?

Oleksandr Usyk jest mistrzem świata wagi ciężkiej organizacji WBA, WBO, IBF i IBO. Ukrainiec w wolnym czasie… gra także w piłkę na zawodowym poziomie. Ostatnio miał okazję zadebiutować w meczu towarzyskim klubu z zaplecza ukraińskiej ekstraklasy.

Polissa Żytomierz mierzył się w piątek z NK Veres. Gospodarze wygrali 2-1, a w ich szeregach pojawiła się dość… nietypowa postać. Konkretnie Oleksandr Usyk, obecny (!) mistrz świata wagi ciężkiej w boksie. Ukrainiec wszedł na boisko w 76. minucie.

Wcześniej oczywiście cała otoczka spotkania skupiała się wokół osoby Usyka. Ludzie byli bardzo zaciekawieni tym, jak poradzi sobie w meczu na profesjonalnym poziomie. Zwrócono nawet uwagę na sposób jego rozgrzewki (tzw. „walka z cieniem”).

Jak mu poszło?

Usyk miał okazję na pokazanie się przez blisko 20 minut. W tym czasie był bardzo aktywny, starał się pomagać kolegom i podchodzić do gry. Wyprowadził także groźny kontratak oraz znalazł się w dogodnej sytuacji do zdobycia gola.

Trzeba jednak pamiętać, że dla 35-letniego już boksera piłka nożna stanowi raczej niewinną zajawkę, nawet jeśli miał okazję zagrać w na profesjonalnym poziomie. Ciężko raczej uważać, aby w tym wieku Usyk zrobił karierę w futbolu.