Mistrz świata docenił Piotra Zielińskiego. „To jeden z najbardziej charakterystycznych zawodników Napoli”

 

Giuseppe Dossena wypowiedział się na temat Piotra Zielińskiego. Włoski mistrz świata z 1982 roku w rozmowie z Super Expressem stwierdził, że Polak może stać się legendą Napoli.

Mistrz świata chwali Zielińskiego

Giuseppe Dossena udzielił wywiadu Super Expressowi. Były piłkarz uważa, że Piotr Zieliński może stać się jedną z największych postaci w historii Napoli. Mistrz świata z 1982 roku porównał Polaka do Bruscolottiego i Hamsika.

– Jego kontrakt wygasa w połowie 2024 roku. Jak to się zakończy, zobaczymy, niemniej myślę, że Zieliński może jeszcze dużo dać Napoli, a jeżeli zostanie na dłużej, to na stałe wskoczy do panteonu największych postaci Napoli, jak Bruscolotti, czy Hamsik – powiedział Dossena.

Kosmiczny mecz Erlinga Haalanda! 5 bramek w meczu przeciwko RB Lipsk [WIDEO]

– To jeden z najbardziej charakterystycznych zawodników Napoli ostatnich kilku lat, który cieszy się i cieszył zaufaniem każdego kolejnego szkoleniowca. Widać, że w końcu doczekał się wielkiego zespołu, z którym sięgnie po wymarzone scudetto – dodał.

Piotr Zieliński reprezentuje barwy Napoli od 2016 roku. Polak zaliczył w tym klubie 315 występów, notując 46 trafień i 42 asysty. Portal transfermarkt.de wycenia 28-letniego pomocnika na 40 mln euro.

Źródło: Super Express