Mioduski sprzeda Legię Warszawa? „Zadłużenie wyniosło ponad 170 milionów złotych!”

Według doniesień Kuby Majewskiego z portalu Meczyki.pl Dariusz Mioduski ustalił cenę za Legię Warszawa. O sprzedaży klubu z ulicy Łazienkowskiej spekuluje się od dawna.

Gigantyczne długi

Zadłużenie CWKSu wynosi ponad 170 mln złotych. To stawia mistrzów Polski w tragicznej sytuacji. O dokładnym rozkładzie długów napisał Kuba Majewski z portalu Meczyki.pl:

– Zadłużenie klubu, zgodnie ze sprawozdaniem finansowym za rok obrotowy 1 lipca 2019 – 30 czerwca 2020, wynosi 78,5 mln zł. Natomiast, jak oszacował Marcin Żuk na portalu „legia.net”, odsetkowe zadłużenie Legii wg stanu na 30 czerwca 2020 r. wyniosło 171,3 mln zł! Przy czym czwarta część długu, to zobowiązania wobec właściciela. Mioduski pożyczył więc klubowi ze swoich środków ponad 40 mln zł – pisze dziennikarz.

Znany agent sondował kupno klubu

Jeszcze niedawno, do sieci wypłynęły informacje, iż zainteresowany kupnem Legii jest Pini Zahavi. Okazało się, że to prawda. Według zapewnień wspomnianego źródła cena przedstawiona przez Mioduskiego odstraszyła Izraelczyka. Temat więc upadł i niewiele się zanosi na to, żeby wrócił.

Różnorodność opcji

Jeśli chodzi o obecną decyzję Dariusza Mioduskiego – w grę wchodzi sprzedaż wszystkich udziałów w klubie, jak i podział władzy.

Źródło: Meczyki.pl (Cały tekst)