Michał Probierz wskazał największy problem reprezentacji Polski. „Wiem, nad czym pracować i co zmienić”

Michał Probierz był gościem w programie „Cafe Futbol” na antenie „Polsatu Sport”. Selekcjoner reprezentacji Polski wskazał największy problem Biało-Czerwonych.

Największy problem reprezentacji Polski tkwi w defensywie

Reprezentacja Polski pod wodzą Michała Probierza wygrała z Wyspami Owczymi i zremisowała z Mołdawią. Sytuacja Biało-Czerwonych w grupie eliminacyjnej do EURO 2024 nie wygląda najlepiej. Polacy najprawdopodobniej powalczą o awans w barażach.

Mourinho stoi murem za Zalewskim. „Jestem spokojny, ufam moim zawodnikom” [CZYTAJ]

Michał Probierz na antenie „Polsatu Sport” wypowiedział się na temat ostatnich spotkań kadry. Selekcjoner był gościem w programie „Cafe Futbol”, gdzie wskazał największe problemy Biało-Czerwonych.

– Graliśmy kilkoma ofensywnymi zawodnikami, ale nie zdobyliśmy bramki, która zmieniłaby oblicze tej grupy. Na razie po jednym zgrupowaniu poznałem tych zawodników, Copperfieldem nie jestem i nie jestem w stanie zmienić z dnia na dzień. W szczególności, że mieliśmy tylko mikrocykl tygodniowy czwartek-niedziela. Wiem jednak, nad czym pracować i co zmienić. Ale nie zmienię kierunku rozwoju zespołu – powiedział Michał Probierz.

– Jeżeli chodzi o blok defensywny, jak porównamy kiedyś to, jak wyglądała reprezentacja, gdzie grali ci zawodnicy, a dzisiaj gdzie mamy zawodników, to tu jest największy problem. Bo uważam, że w sile ofensywnej ten zespół jesteśmy w stanie dobrze poukładać – wskazał.

– Bramkę z Mołdawią straciliśmy po stałym fragmencie i moglibyśmy dzisiaj mówić, że kompromitacja linia obrony, że zespół przeciwny stworzył nie wiadomo, ile sytuacji. Ale nasi rywale przez 180 minut oddali jeden celny strzał i to po rzucie rożnym. To jest nasz problem, że nie zdobyliśmy większej liczby bramek w tym meczu – podsumował selekcjoner Biało-Czerwonych.

Źródło: Polsat Sport