Michał Karbownik odejdzie z Legii do… nowego klubu Jakuba Modera?

Niedzielny wieczór był gorący jeśli chodzi o doniesienia w sprawie transferów z Ekstraklasy. Jakub Moder przejdzie do Brighton & Hove Albion ustalając nowy rekord sprzedażowy w lidze. Tymczasem, to nie koniec doniesień dotyczących przenosin piłkarzy z Ekstraklasy. Portal meczyki.pl donosi, że Michał Karbownik z Legii Warszawa przeniesie się do tego samego klubu co pomocnik Lecha.

Wydaje się to być kuriozalne, jednak Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl twierdzi, że utalentowany gracz CWKSu dołączy do Mew na podobnych zasadach co Jakub Moder. Kwota transferu jest w prawdzie dużo niższa, bo wynosić będzie ona około 5.5 miliona euro. Przypomnijmy, że za gracza Kolejorza Brighton zapłaci 11 milionów euro.

Kiedy upadł temat transferu „Karbo” do Parmy, wydawało się, że ten zostanie w Warszawie przynajmniej do zimy. Nowe światło na sprawę rzuciły dzisiejsze doniesienia. Piłkarz ma przejść testy medyczne razem z Kubą Moderem. Podobno odbędą się one w Niemczech.

Włodarczyk podaje również, że Karbownik od razu po transferze zostanie wypożyczony do Legii. Mewy będą jednak miały opcję skrócenia wypożyczenia za odpowiednią opłatą już w grudniu.

Klub będzie miał zapisane rozmaite premie, które mogą kwotę transferu powiększyć – pisze dziennikarz meczyki.pl

Według wspomnianego źródła, kwota przy transferze Modera została zawyżona przez ewentualne bonusy. Z drugiej strony, Weszło twierdzi, że 11 milionów euro to podstawowa kwota transferu za pomocnika Kolejorza.