Meksyk w strachu przed meczem z Polską. „Rozpoczną od swojego koszmaru”

Dość zaskakujące informacje można wyczytać w meksykańskich mediach. Nasi rywale mają poważnie obawiać się meczu z reprezentacją Polski na mundialu. Dziennikarze wprost piszą o „koszmarze”. 

Zaledwie sześć dni dzieli nas od pierwszego meczu „Biało-Czerwonych” na mistrzostwach świata. 22 listopada Polacy zmierzą się z Meksykiem.

Obie drużyny rozegrały wczoraj swoje ostatnie mecze towarzyskie przed wylotem do Kataru. Nasza kadra nie zaprezentowała się najlepiej przeciwko Chile, ale wydarła zwycięstwo (1-0). Rywale nie mieli jednak tyle szczęścia i nie poradzili sobie ze Szwecją (1-2).

„Koszmar”

Tym samym nastroje wokół reprezentacji Meksyku nie są najlepsze. W tamtejszych mediach można wręcz wyczytać, że nasi rywale obawiają się spotkania w Katarze.

– Reprezentacja Meksyku rozpocznie udział w mistrzostwach świata w Katarze od swojego koszmaru: drużyny europejskiej. Otóż w pierwszym meczu fazy grupowej zmierzymy się z Polską. Poza historycznym zwycięstwem nad Niemcami cztery lata temu nasza drużyna narodowa ma kłopoty w starciach z zespołami ze Starego Kontynentu. Mamy więcej porażek niż zwycięstw – pisze dziennik „Record”. 

Faktycznie bilans Meksyku z europejskimi reprezentacjami nie jest najlepszy. Na 32 rozegrane spotkania „El Tri” wygrali zaledwie 9. Potrafili jednak pokonywać Niemców, Francję czy Chorwację.

Jeśli chodzi o bilans bezpośredni między Polską a Meksykiem, to trudno cokolwiek wywróżyć. Na osiem stoczonych pojedynków trzykrotnie triumfowaliśmy my, a trzykrotnie „El Tri”. Dwukrotnie padł natomiast remis.