Media zachwycone Gumnym. Gikiewicz wkurzony po porażce. „Zostawiliśmy jaja w szatni”

Choć Augsburg przegrał z FC Koeln w piątek, to Robert Gumny ma za sobą udane zawody. 22-latek strzelił swojego pierwszego gola w Bundeslidze i zebrał dobre recenzje za swój występ. Dla drugiego z Polaków w drużynie Heiko Herrlicha spotkanie z „Kozłami” było jednak dużo mniej udane. W rozmowie z mediami Rafał Gikiewicz nie krył swojego niezadowolenia, zresztą nie pierwszy raz w tym sezonie.

Przeciwko Augsburgowi świetnie zaprezentował się Ondrej Duda. Dobrze znany szczególnie kibicom Legii pomocnik ustrzelił dublet jeszcze w pierwszej połowie. Przez dekoncentrację reszty drużyny w drugiej części meczu goście musieli do końca drżeć o wynik. Augsburg jednak tylko postraszył rywali i nie doprowadził nawet do remisu.

Gumny w gazie

Dla Roberta Gumnego może być to przełomowy występ. Polak swoim wejściem ożywił nieco kolegów. Bramkę kontaktową strzelił już w 54. minucie, a na boisku pojawił się w końcówce pierwszej połowy.

Oceny, jakie otrzymał 22-latek również potwierdzają klasę, jaką pokazał. Oprócz jednego trafienia mógł nawet dopisać drugie. Zabrakło niestety trochę celności.

– Zaczął przekonywać do siebie już w ostatnich kolejkach. Udaną serię kontynuował przeciwko Koeln. Nagrodą za dobre mecze był gol, a przecież niewiele brakowało, by strzelił też drugiego. Był to bardzo jasny punkt zespołu w drugiej połowie – podsumował występ Gumnego portal „Augsburger Allgemeine”, który ocenił go na „trójkę” (gdzie 1 to klasa światowa, zaś 6 – występ poniżej krytyki).

Wkurzony „Giki”

Nieco gorszy mecz ma za sobą Rafał Gikiewicz. Trudno go oczywiście winić za stracone gole, jednak to on stał w bramce Augsburga. Po spotkaniu nie przebierał w słowach i dobitnie podsumował grę swoich kolegów.

– Zostawiliśmy jaja w szatni w pierwszych 45 minutach tego spotkania. W drugiej połowie się przebudziliśmy, ale trudno z tego spotkania wyciągnąć coś pozytywnego – stwierdził dobitnie w rozmowie z dziennikarzami.

Wspomniany już „Augsburger Allgemeine” ocenił 33-latka na „3,5”. W podsumowaniu podkreślono jego klasę i zaznaczono, że nie zawinił przy ani jednej bramce dla Koeln.

– Tak ambitny i świetny bramkarz nie zrozumie takiego wieczoru. Pierwsza połowa musiała być w wykonaniu jego kolegów bardzo zaskakująca. Nie mógł nic zrobić przy golach, kilka razy zresztą uratował zespół – uzasadniono.