Mecz reprezentacji Polski z Niemcami coraz bliżej! „Finalizujemy ostatnie punkty”

W czerwcu reprezentacja Polski najprawdopodobniej rozegra mecz towarzyski z reprezentacją Niemiec. Finalizowane są ostatnie szczegóły umowy.

W marcu odbyło się pierwsze zgrupowanie reprezentacji Polski pod wodza Fernando Santosa. Biało-Czerwoni rozegrali dwa mecze w ramach eliminacji do EURO 2024. Na inaugurację Polacy przegrali z Czechami 1:3. Następnie pokonali Albanię 1:0.

Czerwcowe zgrupowanie reprezentacji Polski

Kolejne zgrupowanie reprezentacji Polski już w czerwcu. Wówczas Biało-Czerwoni rozegrają jeden mecz w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy, które odbędą się w Niemczech. Najbliższym rywalem Polaków będzie reprezentacja Mołdawii. Drużyna ta rozegrała do tej pory w eliminacjach dwa mecze i oba zremisowała. Jej wyniki to 1:1 z Wyspami Owczymi i 0:0 z Czechami.

Sparing z Niemcami

Ze względu na nieparzystą liczbę drużyn w naszej grupie eliminacji do EURO 2024 w czerwcu reprezentację Polski czeka pauza. W związku z tym Fernando Santos ma okazję, do sprawdzenia polskich piłkarzy w meczu towarzyskim. Tak jak wcześniej zapowiadano, rywalem Polaków najprawdopodobniej będzie reprezentacja Niemiec. Ostatnio potwierdził to Tomasz Włodarczyk, który usłyszał od jednego z przedstawicieli PZPN, że umowa jest bliska finalizacji.

– Finalizujemy ostatnie punkty. Umowa za chwilę zostanie podpisana – powiedziała jedna z osób w PZPN.

Mecze Polaków w czerwcu

Wspomniany mecz Mołdawia-Polska odbędzie się 20 czerwca. Mecz towarzyski z Niemcami miałby odbyć się wcześniej, bo 16 czerwca o godzinie 20:45. Spotkanie ma zostać rozegrane na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Pożegnanie Błaszczykowskiego?

O meczu z Niemcami mówi się już od dobrych kilku miesięcy. Przy tym temacie pojawiał się również wątek ewentualnego pożegnania Jakuba Błaszczykowskiego. Z informacji posiadanych przez Tomasza Włodarczyka, póki co, nie planowano takiego wydarzenia.


źródło: meczyki.pl

Michał Budzich