Matty Cash skomentował grę przeciwko Mbappe. „Sprawił, że moje nogi płonęły”

Matty Cash udzielił wywiadu portalowi „Daily Football”. Obrońca reprezentacji Polski skomentował swoją rywalizację z Kylianem Mbappe w 1/8 finału mistrzostw świata. – Sprawił, że moje nogi płonęły – komentował.

Reprezentacja Polski pożegnała się z mistrzostwami w Katarze na poziomie 1/8. Po wyjściu z grupy „Biało-Czerwoni” zmierzyli się z Francją. Obrońcy tytułu wygrali 3-1, a dubletem i asystą popisał się Kylian Mbappe. Przez długi czas gwiazdor „Trójkolorowych” był jednak skutecznie kryty przez Matty’ego Casha, który zanotował prawdopodobnie najlepszy występ z orzełkiem na piersi.

„Moje nogi płonęły”

26-latek miał bardzo trudne zadanie upilnowania Mbappe. Nie raz skutecznie zdołał wyłuskać piłkę gwiazdorowi PSG. Jak sam przyznaje, 23-latek to najlepszy piłkarz, z jakim do tej pory się mierzył.

Jest niewiarygodny. Kiedy analizowałem go, leżałem wygodnie w łóżku. Jednak kiedy musiałem go powstrzymać, sprawił, że moje nogi płonęły. To obecnie jeden z trzech najlepszych zawodników na świecie. Możliwość rywalizacji z nim była dla mnie przyjemnością. To najlepszy gracz, z jakim miałem okazję się mierzyć – ocenił Cash w rozmowie z „Daily Football”. 

Mbappe po spotkaniu także docenił dobry występ prawego obrońcy. Cash pochwalił się na Instagramie koszulką Francuza.