Marek Papszun broni polskich trenerów. „Nasze środowisko nie jest doceniane”

Kiedy trwał proces wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski, Marek Papszun zadeklarował, że jest chętny objąć zespół po Czesławie Michniewiczu. Ostatnio w rozmowie z „Piłką Nożną” trener Rakowa Częstochowa ponownie przypomniał o swojej gotowości. 48-latek stanął również w obronie polskich trenerów.

Na przełomie grudnia i stycznia trwały poszukiwania nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Ostatecznie wybór padł na Fernando Santosa. Poza Portugalczykiem w gronie faworytów wymieniano m.in. Paulo Bento, czy Vladimira Petkovicia.

Gotowość Papszuna

Pod koniec poszukiwań następcy Czesława Michniewicza prezes Cezary Kulesza deklarował, że nie rozważa zatrudnienia polskiego trenera. Wcześniej swoją gotowość zgłaszał Marek Papszun. W najnowszym wywiadzie dla „Piłki Nożnej” trener Rakowa Częstochowa powtórzył, że jest już gotowy objąć reprezentację Polski.

– Powiedziałem niedawno, że jestem już gotowy objąć tę funkcję i popracować z drużyną narodową. Ale mam też świadomość, że otrzymanie takiej nominacji bywa efektem zgrania się w czasie wielu okoliczności – oznajmił Marek Papszun.

Papszun broni polskich trenerów

Od samego początku poszukiwań nowego selekcjonera reprezentacji Polski było wiadomo, że najprawdopodobniej będzie to obcokrajowiec. Wydaje się, że obecnie polski rynek trenerów nie oferuje nikogo odpowiedniego na to stanowisko. Marek Papszun stanął jednak w obronie polskiej myśli szkoleniowej.

– Polscy trenerzy są na starcie w gorszym położeniu. Nasze środowisko nie jest doceniane. Jakość piłkarskiego szkolenia w Polsce jest jaka jest, a to z kolei nie pomaga odnosić sukcesu na rynku międzynarodowym. Polski futbol nie jest wysoko rankingowany, toteż i pozycja polskich nauczycieli futbolu jest niska, takież ich postrzeganie. Choć, podkreślam, wielu ma wysokie kwalifikacje i podobnie jak ja, nie odczuwa żadnych kompleksów w stosunku do kolegów z zagranicy – ocenił Marek Papszun.

– Ja nie mam żadnych kompleksów. Nie jest jednak tak, że pozostaję wrogo nastawiony do trenerów przyjeżdżających do Polski. Tyle że chciałbym, by wnosili nową jakość, żebyśmy dzięki nim gonili świat, żeby merytorycznie byli na topowym poziomie, wówczas ma to sens – dodał 48-letni trener.


źródło: WP Sportowe Fakty/Piłka Nożna

Michał Budzich

Dodaj komentarz