Macedońskie media naśmiewają się z Timo Wernera. „Przyznali” mu obywatelstwo

Timo Werner w ostatnim meczu reprezentacji Niemiec zanotował fatalne pudło. Napastnik w dużym stopniu przyczynił się do wygranej Macedonii Północnej nad wyżej notowanymi rywalami (2-1). Po meczu prasa w bałkańskim kraju nie oszczędziła 25-latka i… przyznała mu obywatelstwo.

Porażka Niemców w środowym meczu wywołała szok. Ekipa Joachima Loewa przegrała u siebie z Macedonią Północną w trzecim meczu eliminacji mistrzostw świata. Dziennikarze naszych zachodnich sąsiadów nie zostawiły na swoich reprezentantach suchej nitki.

Mocno oberwało się szczególnie Timo Wernerowi, który mógł zostać bohaterem spotkania. W 80. minucie miał stuprocentową okazję na wyprowadzenie swojego zespołu na prowadzenie, jednak fatalnie skiksował. Niedługo później Macedonii udało się zdobyć bramkę i wywieźć z Niemiec trzy punkty.

„Nagroda”

W macedońskiej prasie panowała z kolei euforia. I ciężko się dziwić. Macedończycy zajmują 2. miejsce w swojej grupie eliminacyjnej wyprzedzając między innymi mistrzów świata z 2014, Rumunię czy Islandię.

Spora w tym zasługa wspomnianego Wernera. W podsumowaniu na portalu „Vecer” dziennikarze postanowili przyznać snajperowi Chelsea specjalną „nagrodę”. Wystawiono mu dowód osobisty, przedstawiający 25-latka jako obywatela Macedonii Północnej.

Pomylono się co prawda w dacie urodzenia Wernea (6 marca 1997 zamiast 1996), ale to nie to przykuło największą uwagę. Numer dokumentu oznaczono w następujący sposób: 1:2 1:2 1:2 1:2