Lukas Podolski podsumował mecz z Legią. „Paliła nam się trochę du*a” [WIDEO]

Górnik Zabrze pokonał Legię Warszawa 3:2. Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył Lukas Podolski, który po meczu podszedł do wywiadu dla stacji „Canal + Sport”. Niemiec przyznał, że na początku drugiej połowy jego drużynie „paliła się trochę du*a”.

Za nami jeden z największych hitów 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy w sezonie 2021/2022. Górnik Zabrze wygrał na własnym obiekcie z Legią Warszawa 3:2. Bramki dla gospodarzy zdobyli Erik Janza, Lukas Podolski, a także Krzysztof Kubica. Obie bramki dla Legii padły między 52. a 54. minutą, najpierw Sandomierskiego pokonał Mateusz Wietestka, a następnie Ernest Muci.

Przełamanie

Wydawało się, że spotkanie z Górnikiem Zabrze jest idealną okazją dla Legii na przerwanie serii porażek. Ostatecznie to Górnicy byli w niedzielę lepsi, w związku z czym Legioniści zanotowali już siódmą porażkę w Ekstraklasie z rzędu. Przełamał się natomiast Lukas Podolski, który zdobył pierwszą bramkę w barwach Górnika.

Wywiad

Po meczu do wywiadu podszedł Lukas Podolski. Mistrz świata z 2014 roku przyznał, że nie był to idealny występ jego zespołu. Dużo do życzenia pozostawia początek drugiej połowy, kiedy rzekomo piłkarzom Górnika „paliła się du*a”.

– Myślę, że zagraliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę. W pierwszych dwudziestu minutach drugiej połowy paliła nam się trochę du*a. Na koniec mieliśmy parę sytuacji, żeby wyjść z kontry, ale już w pierwszej połowie mogliśmy strzelić gola na 3:0 i zamknąć mecz – ocenił Podolski.