Lothar Matthaeus o rekordzie Gerda Muellera. „Lewandowski go pobije. Strzeli…”

Legenda niemieckiej piłki nożnej nie ma złudzeń co do umiejętności Roberta Lewandowskiego. Lothar Matthaeus uważa, że Polak pobije rekord Gerda Muellera.

Robert Lewandowski strzelił 32 bramki w bieżącym sezonie Bundesligi. Do końca kampanii zostało mu 9 meczów, w których musi strzelić 8 bramek by zrównać się z legendarnym snajperem Bayernu, Gerdem Muellerem. Według Lothara Matthaeusa „Lewy” pobije rekord bramek strzelonych w ligowym sezonie.

Pewny umiejętności Polaka

W rozmowie z oficjalną stroną Bundesligi powiedział, że postawiłby na to dużo pieniędzy. Legenda niemieckiej piłki wzięła również pod uwagę styl Bawarczyków, który może pomóc Lewandowskiemu w pobiciu rekordu.

– Gdy zespół zdobywa średnio cztery bramki na mecz, automatycznie autorem jednej z nich jest napastnik. Nawet przy trzech golach jeden należy do snajpera, zawsze będzie miał swoje szanse. To nie wygląda tak, że uderza z 30 metrów tylko po to, aby spróbować zdobyć bramkę. Każdy z jego strzałów jest naprawdę niebezpieczny dla rywali – cytuje byłego reprezentanta Niemiec portal Meczyki.pl.

– Lewandowski wykonuje też rzuty karne. Uważam, że w tym sezonie strzeli łącznie 41 goli i pobije rekord Gerda Muellera – uzupełnił Lothar Matthaeus.

Źródło: Bundesliga, Meczyki.pl