Lewy ostro o kadrze U-21, mocna odpowiedź Michniewicza!

Zawrzało między kapitanem reprezentacji Polski a selekcjonerem młodzieżowej kadry! Zaczęło się od wywiadu udzielonego przez Roberta Lewandowskiego, który stwierdził, że kadra U-21 pokazuje, że szkolenie w Polsce jest na niskim poziomie. Za to Czesław Michniewicz w „Stanie Futbolu” mu odpowiedział. – Łatwo się tak mówi, gdy jest się zawodnikiem Bayernu. Wiadomo, że każdy woli grać piłką, a nie za nią biegać – skwitował.

Robert Lewandowski w rozmowie z WP po Euro U-21 skomentował grę kadry Michniewicza takimi słowami: – Nie dało się zobaczyć, czy zawodnik będzie nadawał się do reprezentacji seniorskiej. Jeśli w wieku 20 czy 21 lat grasz tylko defensywnie i ustawiasz się z tyłu, to jak nauczyć młodych piłkarzy, żeby podejmowali ryzyko? Szkolenie jest na niskim poziomie.

Michniewicz pokazał, że Lewandowski patrzy na sprawę ze złej perspektywy, bo będąc w Bayernie każdy może mieć inne mierniki i wyłącznie krytykować to, co dzieje się niżej. Wydaje nam się, że Lewy przesadził, w końcu ta młodzieżówka przed meczem z Hiszpanią prezentowała się naprawdę świetnie i przełożyła to na wyniki. Przecież ograła faworyzowane Portugalię, Belgię i Włochy.

root admin
Śledź mnie