Lewandowski zabrał głos ws. konfliktu z Błaszczykowskim. „Byliśmy młodzi, mieliśmy aspiracje i marzenia”

Robert Lewandowski udzielił wywiadu TVP Sport. Kapitan reprezentacji Polski w rozmowie z Mają Strzelczyk wypowiedział się między innymi na temat konfliktu z Jakubem Błaszczykowskim.

 

„Lewy” o sporze z „Kubą”

 

Media od wielu lat spekulowały na temat niezbyt dobrej relacji pomiędzy Jakubem Błaszczykowskim a Robertem Lewandowskim. Niedawno legenda Wisły Kraków pokazała światu swój film dokumentalny. W pewnym momencie produkcji poruszono temat konfliktu tytułowego „Kuby” z Robertem Lewandowskim.

 

Najgoręcej między piłkarzami Biało-Czerwonych miało dojść w 2014 roku, kiedy Adam Nawałka odebrał opaskę kapitana Jakubowi Błaszczykowskiemu i przekazał ją byłemu napastnikowi Bayernu Monachium.

 

– W tej całej sytuacji dużo było doszukiwania się sztucznych problemów – tłumaczył niedawno „Kuba” w rozmowie z Jackiem Kurowskim.

Do całego zamieszania odniósł się również Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski w rozmowie z Mają Strzelczyk sprostował doniesienia z tamtych lat.

– Nigdy nie miałem z Kubą żadnego konfliktu. Byliśmy młodzi, mieliśmy aspiracje i marzenia. W tamtym czasie to była jedynie jakaś zazdrość i to wszystko. Nigdy do Kuby nic nie miałem. Jeśli była sytuacja, że coś usłyszałem, to poszedłem do Kuby, powiedziałem: „jak coś masz, śmiało, przyjdź do mnie i powiedz mi to w oczy”. W tamtym okresie też osoby z otoczenia zrobiły dużo zamętu i budowały historie, które były nieprawdziwe. W piłce nożnej to się dzieje. Często ludzie wokół robią swoje interesy, biznesy… Ja powiedziałem, że ludzie wokół też spowodowali, że nasze drogi się rozeszły, ale nigdy nie było konfliktu – powiedział napastnik FC Barcelony.

Źródło: TVP Sport