Lewandowski o rekordzie Gerda Mullera: „Czy prosiłem kolegów? Nie, absolutnie nie”

Sobotni wieczór bezsprzecznie należał do Roberta Lewandowskiego. Jego Bayern rozbił Borussię M’Gladbach aż 6-0, a sam „Lewy” ustrzelił hat-tricka. Tym samym Polak zbliżył się do rekordu Gerda Mullera i do jego wyrównania brakuje mu zaledwie jednego gola. Po ostatnim gwizdku przed kamerami „Sky Sports” napastnika zapytano o pomoc kolegów w próbie pobicia wyczynu ikony Bawarczyków.

Lewandowski weekendowe strzelanie rozpoczął już w drugiej minucie. Polak wykorzystał świetne dośrodkowanie Davida Alaby i nie zostawił szans Yannowi Sommerowi. Następnie Szwajcara pokonał Thomas Muller, ale swoje trzy grosze w 34. minucie znowu dołożył „Lewy”. Tym razem pięknymi nożycami zmieścił futbolówkę przy bliższym słupku.

32-latek skupił się nie tylko na strzelaniu. Przy ostatniej bramce w pierwszej połowie zanotował asystę. Po rozpoczęciu drugiej części meczu musieliśmy chwilę na gole poczekać. W 66. minucie podyktowano jednak rzut karny dla Bayernu i każdy już wiedział, co to oznacza. Robert Lewandowski podszedł do piłki i całkowicie zmylił Sommera, czym skompletował hat-tricka. W samej końcówce trafienie dołożył jeszcze Leroy Sane i ustalił wynik.

Coraz bliżej statusu legendy

Dzięki fantastycznym występie przeciwko „Źrebakom” Lewandowski jest już niebywale blisko pobicia rekordu Gerda Mullera. 32-latek ma na koncie 39 trafień w tym sezonie Bundesligi. Do wyrównania dorobku Mullera brakuje mu jedynie jednej bramki, jednak patrząc na jego formę – może zdecydowanie pobić ten rekord.

Dziennikarz „Sky Sports” po zakończonym meczu na Allianz zadał „Lewemu” kilka pytań. Odniósł się między innymi do współpracy z kolegami z drużyny. W mediach pojawiły się jakiś czas temu pogłoski, że ci będą specjalnie podawać piłkę Polakowi, żeby mógł pobić rekord Mullera.

– Czy prosiłem kolegów, aby mi więcej podawali? Nie, absolutnie nie – zaznaczył Lewandowski.

– Jeśli czegoś się za bardzo chce, to można się spalić i nic nie osiągnąć. Ale kiedy grasz zespołowo, to okazje same przyjdą – dodał snajper.

Do końca sezonu Bayernowi zostały dwa mecze. Rozegrają je kolejno z: Freiburgiem i Augsburgiem. Bawarczycy w sobotę zdobyli mistrzostwo Niemiec dzięki porażce RB Lipsk z Borussią Dortmund.