Leo Messi wskazał najlepszych trenerów. „Dzięki nim rozwinąłem się fizycznie, mentalnie i taktycznie”

Lionel Messi był gościem w programie La Sexta. Argentyńczyk podczas wywiadu wskazał dwóch trenerów, z którymi najlepiej mu się współpracowało. Oprócz oczywistej odpowiedzi o Pepie Guardioli 33-latek wskazał również na Luisa Enrique.

Piłkarze FC Barcelony w bieżącym sezonie rozgrywają swoje mecze pod wodzą Ronalda Koemana. Holender nie ma dobrego startu w Katalonii. Zespół byłego szkoleniowca reprezentacji Oranje zajmuje obecnie 5. miejsce w tabeli La Liga. Oprócz tego Koeman nie ma dobrej prasy, a co jakiś czas z klubu wychodzą informacje o rzekomych konfliktach z piłkarzami. Wcześniej było jednak inaczej.

Zwycięzcy Ligi Mistrzów

Leo Messi w wywiadzie dla La Sexta wskazał dwóch trenerów, z którymi współpracowało mu się najlepiej. Argentyński atakujący wskazał na dwóch szkoleniowców, którzy z Blaugraną triumfowali w Champions League.

Pep ma w sobie coś specjalnego. Sprawia, że widzisz wiele rzeczy w fantastyczny sposób. Potrafi przygotować się do poszczególnych meczów. On wie, w jaki sposób grać w defensywie, jak atakować. Opisuje dokładnie, jak jego zdaniem będzie wyglądało kolejne spotkanie.

Oprócz oczywistej nominacji Guardioli, Messi wyróżnił także Luisa Enrique.

Miałem szczęście trenować pod okiem Guardioli oraz Luisa Enrique, to dwóch najlepszych szkoleniowców, jakich spotkałem. Dzięki nim rozwinąłem się fizycznie i mentalnie, nauczyli mnie także taktycznej mądrości.

Bilans Lionela Messiego w bieżącym sezonie to 18 spotkań, 10 bramek oraz 5 asyst. Umowa Argentyńczyka wygasa wraz z końcem czerwca 2021 roku.