Lekarz reprezentacji Polski wyjaśnia uraz Lewandowskiego. „Byłem przekonany, że nie potrwa to długo”

Lekarz reprezentacji Polski, Jacek Jaroszewski opowiedział na łamach Przeglądu Sportowego o urazie Roberta Lewandowskiego. Doktor wyjaśnił kontuzję polskiego napastnika.

Niefortunny uraz

Robert Lewandowski doznał kontuzji podczas marcowego spotkania reprezentacji Polski z Andorą. Na napastnika Bayernu Monachium upadł jeden z defensorów rywali. Jaroszewski przyznał, że spodziewał się tak długiej przerwy „Lewego”.

– Wiedziałem, co się dzieje. Byłem przekonany, że to nie jest uraz, który się zagoi w dzień lub dwa. Robert miał minimalne naderwane więzadło poboczne, obrzęk pojawił się po minucie. Następnego dnia przeszedł kompleksowe badania – na Wembley nie mógł zagrać, ale występ w Euro nie był zagrożony – opowiedział na łamach Przeglądu Sportowego lekarz reprezentacji Polski.

Rozstrzał w opiniach dotyczących pauzy Polaka

Diagnozy urazu Roberta Lewandowskiego były bardzo optymistyczne. Zapowiadano, że napastnik wróci do gry po 5 dniach. Ostatecznie musiał jednak pauzować cztery tygodnie. Lekarz kadry biało-czerwonych uważa, że Niemcy chcieli zachować ostrożność.

– Byłem przekonany, że przerwa nie potrwa długo. Mówiłem, że 10-12 dni przerwy wystarczy, ale Niemcy byli ostrożniejsi. I bardzo dobrze. Robert miał więcej odpoczynku – dodał Jaroszewski.

Robert Lewandowski wrócił do gry w sobotnim starciu przeciwko Mainz. Bayern uległ 1:2, jednak Polak zapisał się na liście strzelców. Lewandowski ma na swoim koncie 36 bramek w bieżącym sezonie Bundesligi. Jego umowa z mistrzami Niemiec obowiązuje do czerwca 2023 roku.

Zobacz również: Bayern przegrywa, ale Lewandowski strzela gola. Do Mullera zostało 5 bramek [WIDEO]

Źródło: Przegląd Sportowy