Lech Poznań wzmacnia kadrę! Obrońca wraca do Lecha!

– Bohdan witamy… ponownie – możemy przeczytać na oficjalnym profilu Lecha Poznań na Twitterze. Wicemistrzowie Polski po awansie do fazy grupowej Ligi Europy postanowili wzmocnić prawą obronę.

Prawy obrońca Szachtara Donieck, Bohdan Butko dołączy do Kolejorza na zasadzie czasowego wypożyczenia. Ukrainiec będzie bronił barw poznańskiej drużyny do końca 2020 roku.

29-latek dołączył do ekipy Dariusza Żurawia podczas zimowego okna transferowego w sezonie 2019/2020. Teraz Lech ponownie wypożyczył zawodnika Szachtara Donieck, aby ten pomógł im w rywalizacji na poziomie europejskim.

W barwach Kolejorza zagrał 12-krotnie (dwa razy w Pucharze Polski i 10 razy w lidze). Swoją dobrą postawą zapracował na starania poznańskiego klubu o kolejne wypożyczenie. Taki ruch zdecydowanie pomoże Lechowi w walce na trzech frontach. Ponadto, rywalizacja Butki z Czerwińskim może napędzić obu zawodników do lepszej gry.

Bohdan dał nam oczekiwaną jakość i bez wątpienia był dla nas ogromnym wzmocnieniem w rundzie wiosennej. Dlatego, kiedy teraz pojawiła szansa na ponowne sprowadzenie go, nie wahaliśmy się wcale. Czeka nas w najbliższym czasie sporo meczów. Wyłączając niedzielne starcie w Gliwicach przeciwko Piastowi, po przerwie reprezentacyjnej od 17 października do 20 grudnia rozegramy aż 16 spotkań. Awansowaliśmy do fazy grupowej Ligi Europy, rywalizujemy zatem na trzech frontach i chcemy mieć kadrę gotową na te wyzwania. Stąd właśnie wypożyczenie Bohdana Butko do 31 grudnia 2020 roku – mówi dyrektor sportowy Lecha, Tomasz Rząsa.

Butko jest wychowankiem Szachtara Donieck. W swojej karierze bronił barw zespołów takich jak: Wołyń Łuck, FK Mariupol czy Amkar Perm. Z Górnikami zdobył trzy mistrzostwa Ukrainy oraz dwa puchary tego kraju. Ponadto, zaliczył 10 występów w Champions League.

Oficjalna strona Lecha Poznań podaje, że Butko dołączy do Kolejorza na początku najbliższego tygodnia. Ukrainiec będzie przygotowywać się z zespołem do meczów, jakie zaplanowane są po październikowej przerwie na spotkania reprezentacji narodowych.

Pobyt 29-latka w Lechu to dla niego szansa na regularne występy, którymi będzie mógł przebić się do reprezentacji naszych wschodnich sąsiadów.