Kylian Mbappe zapisał się na kartach historii PSG! Został najlepszym strzelcem w historii klubu [WIDEO]

W ostatniej kolejce Ligue 1 Kylian Mbappe zdobył swoją 201. bramkę dla Paris Saint-Germain. Tym samym stał się on najlepszym strzelcem w historii paryskiego klubu.

W sobotę Paris Saint-Germain rozgrywało kolejne spotkanie w tym sezonie Ligue 1. Rywalem paryżan był zdecydowanie niżej notowany zespół Nantes. Pojedynek zakończył się zwycięstwem PSG 4:2. Bramki dla gospodarzy zdobyli Lionel Messi, Kylian Mbappe, Danilo Pereira oraz Jaouen Hadjam, który strzelił gola samobójczego. Dla gości po jednej bramce zdobyli Ludovic Blas oraz Ignatius Ganago.

Historyczny wyczyn Mbappe

Ostatnia bramka w meczu PSG-Nantes padła w doliczonym czasie gry. Jej autorem był Kylian Mbappe, który ustalił wynik meczu, strzelając na 4:2. Dzięki zdobytej bramce 24-latek zapisał się na kartach historii paryskiego klubu. Gol przeciwko Nantes był jego 201. w historii swoich występów dla PSG. Tym samym stał się on najlepszym strzelcem w historii klubu.

Mbappe wyprzedza Cavaniego

Do tej pory najlepszym strzelcem w historii Paris Saint-Germain był Edinson Cavani. Urugwajczyk zdobył łącznie 200 bramek dla PSG. Co jednak odróżnia obu piłkarzy to liczba meczów potrzebnych do osiągnięcia bariery 200 zdobytych goli. Cavani potrzebował 301 meczów, z kolei Mbappe zaledwie 246 spotkań. Francuz strzela bramki dla PSG średnio co 98 minut, a Cavani robił to średnio do 114 minut. Pod tym względem lepszy od obu panów był Zlatan Ibrahimović, który strzelał gole średnio co 97 minut.

Najlepsi strzelcy w historii PSG

Tym samym najlepszym strzelcem w historii klubu jest Kylian Mbappe (201 bramek), który wyprzedził Edinsona Cavaniego (200 bramek). Podium zamyka Zlatan Ibrahimović z 156 golami. Tuż za podium znajduje się Neymar, który zdobył 118 bramek. Piąte miejsce należy do Paulety, który strzelił 109 goli.