Kuriozalne zjawisko. Rosja z awansem w rankingu FIFA

Reprezentacja Rosji odnotowała awans w rankingu FIFA. Tym samym Rosjanie znajdują się tuż za plecami reprezentacji Polski.

W 2022 roku reprezentacja Rosji została zawieszona w międzynarodowych strukturach. Rosjanie zostali wykluczeni z wszelkich rozgrywek międzynarodowych. Ominęli baraże o mundial w Katarze, eliminacje do EURO 2024 oraz miniony sezon Ligi Narodów.

Pomimo zawieszenia w międzynarodowych strukturach Rosjanie nie zniknęli na dobre z piłkarskiej mapy świata. W tym czasie rozgrywali pojedyncze mecze towarzyskie. Przez ostanie 2 lata rywalizowali z takimi zespołami jak m.in. Katar, Iran czy Kuba. Ostatnio rozegrali mecz z Serbią.

Podczas marcowej przerwy reprezentacyjnej reprezentacja Rosji rozegrała jeden mecz towarzyski. Rywalem Rosjan była Serbia. Rosjanie zdemolowali swoich rywali, odnosząc okazałe zwycięstwo 4:0.

Po marcowej przerwie reprezentacyjnej przyszedł czas na aktualizację rankingu FIFA. Co ciekawe, w zestawieniu cały czas uwzględniana jest reprezentacja Rosji. To wzbudza największe kontrowersje, gdyż Rosjanie nie rywalizują w oficjalnych rozgrywkach od ponad dwóch lat. Po ostatniej wygranej Rosja zanotowała awans o 3 pozycje. Aktualnie Rosjanie zajmują 35. lokatę. Przypomnijmy, że reprezentacja Polski awansowała z 30. na 28. pozycję.