Kuriozalna sytuacja w Bundeslidze. Bayern grał w „12”… przez błąd sędziego

Do kuriozalnej sytuacji doszło w meczu Bayernu Monachium z Freiburgiem (4-1). Choć Bawarczycy wygrali spotkanie, to możliwe, że zostaną ukarani walkowerem. W trakcie drugiej połowy na murawie przebywało bowiem 12 zawodników „Die Roten”.

Bayern dość łatwo pokonał Freiburg 4-1. Gole dla mistrzów Niemiec zdobyli: Leon Goretzka, Serge Gnabry, Kinsgley Coman i Marcel Sabitzer. Robert Lewandowski został zmieniony przez Juliana Nagelsmanna w 62. minucie.

Walkower?

Po zejściu Polaka, w samej końcówce meczu doszło do kuriozalnej sytuacji, która finalnie może przekreślić zwycięstwo Bayernu. W 84. minucie Nagelsmann chciał przeprowadzić dwie zmiany (Sule za Tolisso i Sabitzer za Comana).

O ile pierwsza przeszła bez problemu, to przy drugiej zmianie sędziowie popełnili błąd. Na tablicy wyświetlił się stary numer Comana, a więc „29”. Problem w tym, że Francuz gra obecnie z „11”, więc… nie zszedł z boiska. Z tego powodu przez chwilę na murawie znajdowało się 12 Bawarczyków.

Może być zdjęciem przedstawiającym 5 osób, ludzie uprawiający sporty i tekst „84:22 SCF BAY 13 3 1 9 8 7 10 astro SUPERSPORT5 LIVE 6 11 3 2 5 4 1 12 Neuer”

Wiadomo, że nie było to celowe zagranie ze strony Bayernu, a jedynie błąd sędziego liniowego. Komisja Ligi zajmie się sprawą w najbliższym czasie. Niewykluczone jednak, że Bawarczycy zostaną ukarania walkowerem.