Krychowiak zakażony koronawirusem. Wciąż może zagrać na Wembley

Kolejne złe wieści przed meczem z Anglią. Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy reprezentacji Polski poinformował, że Grzegorz Krychowiak i Kamil Piątkowski otrzymali pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa. On sam także otrzymał taki wynik.

W poniedziałek do mediów „Łączy nas Piłka” przekazała, że Robert Lewandowski doznał kontuzji, która wykluczy go z meczu na Wembley. Napastnik wróci do Monachium, gdzie przejdzie dalszą rehabilitację. Wieczorem, tego samego dnia otrzymaliśmy również pierwsze informacje o zakażeniach koronawirusem w kadrze.

Nie wszystko stracone

Zakażonymi kadrowiczami okazali się Grzegorz Krychowiak i Kamil Piątkowski. O ile w sytuacji piłkarza Rakowa wszystko raczej przesądzone, o tyle ten pierwszy wciąż ma szanse na występ przeciwko Anglii.

Krychowiak wcześniej przeszedł już koronawirusa. Pozytywny wynik testu nie jest zatem niczym wiążącym. Jakub Kwiatkowski poinformował, że PZPN rozpoczął już rozmowy z UEFĄ w sprawie pomocnika Lokomotivu.

Oprócz dwójki zawodników zakażenia pojawiły się jeszcze w sztabie kadry. Kwiatkowski poinformował, że to on otrzymał pozytywny wynik. Reszta jego współpracowników dostała wyniki negatywne.