Kozłowski pobije rekord Ekstraklasy? Pojawił się faworyt do wykupienia 17-latka

Pogoń Szczecin wyceniła Kacpra Kozłowskiego. „Portowcy” za 17-latka żądają aktualnie 10 milionów euro, zaś w wyścigu po zawodnika pojawił się wyraźny faworyt. Czy niebawem będziemy świadkami nowego rekordu transferowego Ekstraklasy?

Kozłowski nie był ulubieńcem Kosty Runjaicia. Mimo to Paulo Sousa postawił na młodego pomocnika, a ten odpłacił mu się dobrą grą z orzełkiem na piersi w sparingu z Islandią. Wyjazd na Euro oraz kolejny dobry mecz, tym razem ze zdecydowanie silniejszym rywalem, którym była Hiszpania tylko podbił jego wartość.

Tym samym oczy w kierunku 17-latka zawróciły największe europejskie zespoły. Do tej pory najwięcej mówiono o Borussii Dortmund, Juventusie czy FC Barcelonie. Teraz jednak do tego grona dołączył kolejny potentat.

Rekord Ekstraklasy?

Kacper Kozłowski po wejściu na murawę w meczu z Hiszpanią został najmłodszym piłkarzem, jaki kiedykolwiek zagrał na mistrzostwach Europy. To tylko znacząco podniosło jego wycenę na rynku transferowym.

Wie o tym także Pogoń Szczecin. Jak ustaliła „Interia” 17-latka wyceniono na 10 milionów euro. Jest to jednak kwota minimalna, za którą klub wypuści swój talent. Możliwe, że pomocnik po odejściu z Polski pobije rekord Ekstraklasy, który obecnie należy do Jakuba Modera (z Lecha Poznań do Brighton za 11 mln).

Wyścig

Chętnych na wykupienie Kozłowskiego nie brakuje. Wcześniej informowano przede wszystkim o BVB, FC Barcelonie czy Juventusie. Zakusy tego ostatniego potwierdził ostatnio Nicolo Schira. Włoski dziennikarz dodał także, że o 17-latka zabiega jeszcze Cagliari.

Na tym jednak lista chętnych na pomocnika się nie kończy. Z ustaleń transfery.info wynika, że w swojej drużynie chciałby go również RB Salzburg. Austriacki klub przed zakończeniem sezonu zapewnił sobie wykupienie Kamila Piątkowskiego z Rakowa Częstochowa.

Na portalu dodano, że Kozłowski chce posunąć się na przód, ale nie za wszelką cenę. – 17-latek nie zamierza jednak wymuszać transferu – napisano na transfery.info.