Kowalczyk sugeruje brak powołania na EURO dla Zielińskiego. „Niech go bronią jakieś liczby w kadrze”

Wojciech Kowalczyk od dawna słynie z kontrowersyjnych opinii. Zwłaszcza jeśli chodzi o Piotra Zielińskiego. „Kowal” jest przeciwnikiem talentu pomocnika, odkąd ten dołączył do reprezentacji. Po meczu Anglia – Polska były piłkarz Legii Warszawa nie szczędził krytyki wobec zawodnika Napoli. Zdaniem Kowalczyka Zieliński nie powinien pojechać na EURO 2020.

Po środowym meczu Anglia – Polska na Kanale Sportowym odbyła się transmisja podsumowująca wspomniane spotkanie. Jednym z gości programu był Wojciech Kowalczyk, który słynie z ciętego języka.

EURO bez Zielińskiego?

„Kowal” nie szczędził słów i otwarcie skrytykował Piotra Zielińskiego. Pomocnik Napoli stracił piłkę w pierwszej połowie, po czym Synowie Albionu znaleźli się w polu karnym i wywalczyli jedenastkę. Według Kowalczyka Zieliński nie powinien pojechać na mistrzostwa Europy.

– Trzeba myśleć na EURO o składzie bez Piotra Zielińskiego. Dzisiaj bez udanych dryblingów. Środkowy pomocnik, który nikogo nie ominął. Gdyby nie ostatni rzut rożny, to byśmy powiedzieli, że bez Roberta Lewandowskiego można na Wembley zremisować – ocenił były piłkarz Legii Warszawa.

– A może bez Zielińskiego spróbować ze Słowakami? Niech go bronią jakieś liczby w kadrze – uzupełnił Kowalczyk.

Źródło: Kanał Sportowy