Kontuzja Roberta Lewandowskiego poważniejsza niż zakładano? Nowe wieści ws. kapitana reprezentacji Polski

Media podały nowe wieści odnośnie stanu zdrowia Roberta Lewandowskiego. Niestety, nie są one zbyt optymistyczne.

Reprezentację Polski nawiedziła ogromna plaga kontuzji. Najpoważniejszy przypadek dotyczy Arkadiusza Milika. Piłkarz Juventusu nabawił się urazu w meczu z Ukrainą, który wykluczył go z wyjazdu na EURO 2024. Mniejsze problemy zdrowotne dotknęły także wielu innych zawodników jak chociażby Taras Romanczuk. W sumie w meczu z Ukrainą ucierpiało łącznie 8 zawodników.
We wczorajszym meczu z Turcją kontuje dotknęły kolejnych Polaków. Przedwcześnie boisko musieli opuścić Karol Świderski, Robert Lewandowski i Paweł Dawidowicz. Najpoważniejsza sprawa dotyczy kapitana Biało-Czerwonych. W oficjalnym komunikacie PZPN poinformował, iż u Roberta doszło do naderwania mięśnia dwugłowego uda. Sztab medyczny reprezentacji przekazał, iż 35-latka na pewno zabraknie w meczu otwarcia EURO przeciwko Holandii. Napisano jednak, iż trwa walka, by Robert mógł zagrać w meczu z Austrią.
Rzeczywistość może być jednak zdecydowanie bardziej brutalna. Kolejne informacje odnośnie stanu zdrowia Roberta Lewandowskiego przekazał Tomasz Włodarczyk z „Meczyków”. Jego zdaniem przerwa w grze kapitana reprezentacji Polski może potrwać nawet 10 dni. A za dokładnie 10 dni gramy drugi mecz na EURO przeciwko Austrii. Jak czytamy, występ 35-latka w meczu z Austrią stoi zatem pod znakiem zapytania.


źródło: Meczyki

Michał Budzich

Dodaj komentarz