Robert Lewandowski kontuzjowany. Nie zagra z Holandią. Mecz z Austrią pod znakiem zapytania

Ziścił się najgorszy scenariusz przed meczem z Holandią. Kontuzja Roberta Lewandowskiego okazała się dużo poważniejsza, niż początkowo sądzono. Kapitan reprezentacji Polski nie zagra w pierwszym meczu grupowym na Euro 2024. Trwa walka z czasem o przywrócenie go do zdrowia na spotkanie z Austrią. 
Mecz towarzyski z Turcją, choć wygrany (2-1), okazał się być opłakany w skutkach. Murawę już w pierwszej połowie z urazami opuścili Karol Świderski i Robert Lewandowski. Po ostatnim gwizdku okazało się, że problemy zdrowotne dopadły także Pawła Dawidowicza.

Na Holandię bez kapitana

Wspomniana trójka przeszła badania we wtorek w Enel–Med Szpital Centrum. Jacek Jaroszewski, lekarz kadry, za pośrednictwem portalu Łączy nas Piłka przekazał raport medyczny. Oficjalnie wiadomo już, że urazy Karola Świderskiego i Pawła Dawidowicza nie są szczególnie poważne, wobec czego będą w stanie zagrać z Holandią.

– Dzisiaj w Enel–Med Szpital Centrum przeprowadziliśmy badania trzech zawodników, którzy ucierpieli w meczu z Turcją. Paweł Dawidowicz doznał naciągnięcia mięśnia czworogłowego uda. W przypadku Karola Świderskiego badanie wykazało skręcenie stawu skokowego bez znacznych uszkodzeń. Obaj zawodnicy po wdrożonym leczeniu powinni wrócić do pełnego treningu w ciągu 3-4 dni – czytamy. 
Niestety to tyle z pozytywnych informacji. Druga część komunikatu tyczy się Roberta Lewandowskiego, którego zejście z murawy w meczu z Turcją miało być wyłącznie prewencyjne. Jak się okazało kapitan „Biało-Czerwonych” naderwał mięsień dwugłowy uda, który na pewno wykluczy go z gry w pierwszym meczu Euro 2024. Obecnie trwa walka z czasem, aby 35-latek był gotowy na rywalizację z Austrią.

– U Roberta Lewandowskiego doszło do naderwania mięśnia dwugłowego uda, które wykluczy go z udziału w pierwszym meczu turnieju. Robimy wszystko, by Robert mógł zagrać w drugim spotkaniu, przeciwko Austrii – podsumowano. 

Dodaj komentarz