Kontrowersyjny ruch ze strony PZPN. Pismo sądowe trafiło do dziennikarza

PZPN za pośrednictwem swoich prawników wysłał pismo sądowe do jednego z polskich dziennikarzy. Wszystko to za sprawą wpisu na Twitterze, który miał naruszyć dobra osobiste piłkarskiej federacji.
Dziennikarz Piotr Żelazny zamieścił dziś w mediach społecznościowych wpis, w którym pochwalił się pismem, jaki ostatnio otrzymał od PZPN. Prawnik federacji we wspomnianym piśmie wezwał dziennikarza do zaprzestania dalszych naruszeń dóbr osobistych PZPN poprzez usunięcie określonego wpisu na Twitterze. Ponadto dziennikarz został wezwany do zamieszczenia na swoim profilu przeprosin w ciągu 24 godzin.Wpis opublikowany przez Żelaznego miał godzić w dobre imię PZPN  i naruszać dobra osobiste federacji. Ów wpis pojawił się na profilu dziennikarza 12 września. Jego treść brzmiała następująco: „Czy związek, którego wielka reforma polega na tym, że pijani działacze będą teraz wchodzić innym wejściem do samolotu, może komukolwiek stworzyć odpowiednie warunki do pracy?”.
Mimo otrzymanego wezwania dziennikarz nie zamierza się do niego dostosowywać. Przekazał na Twitterze, że nawet przez myśl mu nie przeszło to, by usuwać poprzedni wpis i zamieścić przeprosiny.