Konflikt w reprezentacji Francji. Powodem opaska kapitańska

W reprezentacji Francji może dojść do powstania sporów. Wszystko przez decyzję Didiera Deshachampsa. Selekcjoner „Trójkolorowych” mianował Kyliana Mbappe nowym kapitanem. 

Hugo Lloris po mundialu w Katarze postanowił zakończyć reprezentacyjną karierę. Doświadczony bramkarz pełnił rolę dotychczasowego kapitana drużyny. W związku z jego odejście Didier Deschamps musiał wybrać następcę.

Spory?

Nowym kapitanem selekcjoner mianował Kyliana Mbappe. Według „ESPN” gwiazdor PSG miał zaimponować cechami przywódczymi podczas mistrzostw świata. Ta decyzja może mieć spore konsekwencje.

Dziennikarze „Le Figaro” podają, że urażony poczuł się Antoine Griezmann, który również aspirował do funkcji kapitana. Piłkarza Atletico Madryt do tego stopnia poruszyła decyzja podjęta przez Deschampsa, że podczas zgrupowania reprezentacji miał głośno wyrazić swoje uczucia. Co więcej powątpiewał także w dalszą grę w narodowych barwach.

Gdyby powierzenie opaski zależało od ilości występów w kadrze, to Griezmann byłby zdecydowanym faworytem. Do tej pory wystąpił on w 117 meczach. Mbappe ma na koncie za to 66 spotkań.

1 komentarz do “Konflikt w reprezentacji Francji. Powodem opaska kapitańska”

  1. Przereklamowany przecietny Mbappe, z dobrymi ukladami w mediach. Francja za wszelka chce chce miec najlepszego pilkarza, i kazdego obywatela Francji, ktory ma duzo bramek na koncie, medialnie promuje, nagradza, zacheca, jednoczesnie starajac sie niszczyc opinie tych znacznie lepszych pilkarzy, ktorzy nie sa Francuzami

Możliwość komentowania została wyłączona.