Konferencja Probierza po meczu z Estonią. Dziennikarz zapytał go o… Mateusza Musiałowskiego

Reprezentacja Polski wygrała z Estonią w półfinałowym meczu baraży o udział w EURO 2024. Po zwycięstwie 5:1 selekcjoner Biało-Czerwonych odpowiedział na pytania dziennikarzy podczas konferencji prasowej.

 

Czas na finałowe starcie

Reprezentacja Polski pokonała Estonię w półfinale baraży o udział w EURO 2024. Podopieczni Michała Probierza od początku spotkania prowadzili grę. Szybko strzelona bramka i czerwona kartka dla rywali ustawiła mecz.

Wygrana 5:1 to z pewnością dobra przystawka do finałowego starcia z Walią na wyjeździe. Biało-Czerwoni zmierzą się z nimi w Cardiff już we wtorek 26 marca o godzinie 20:45.

 

Konferencja Probierza

Po meczu z Estonią Michał Probierz odpowiedział na pytania dziennikarzy. Selekcjoner Biało-Czerwonych rozwiał m.in. wątpliwości dotyczące zdrowia piłkarzy, którzy przedwcześnie opuścili murawę.

– Od samego początku prezentowaliśmy dobry styl. Potrafiliśmy stworzyć sytuacje. Dla nas najważniejszy jest teraz awans i cieszenie się z tego, co będzie dalej – powiedział Michał Probierz.

– Przemek Frankowski musiał zejść z powodu urazu – ciężko mi powiedzieć, co mu się stało. Tym bardziej zmiana Matty’ego. To zmieniło nam wszystko – dodał.

O zachowaniu Wojciecha Szczęsnego po meczu…

Po spotkaniu większość piłkarzy się cieszyła. Reprezentanci Polski podeszli do rywali i sędziów, aby podziękować im za grę. Nie dotyczyło to jednak Wojciecha Szczęsnego, który wściekły przez stratę bramki zszedł od razu do szatni.

– Rozumiem jego reakcję. To naturalna i sportowa reakcja – stwierdził były trener Jagiellonii Białystok.

– Ciężko mi powiedzieć, kto zagra z Walią. Czekamy na raport od analityków i sami musimy je obejrzeć. Najważniejsze jest jednak, żeby zawodnicy wrócili do dyspozycji zdrowotnej. Zobaczymy – podsumował.

Pytanie o Musiałowskiego

Źródło: Łączy nas Piłka