Komunikat o nowym sponsorze Pogoni wywołał spore poruszenie. „Mam nadzieję, że Pan minister wypowie się w tej kwestii”

Pogoń Szczecin poinformowała o nawiązaniu nowej współpracy ze sponsorem. Komunikat o porozumieniu z firmą „Polski Cukier” wywołał spore poruszenie wśród opinii publicznej.

 

Skarb Państwa pomoże Portowcom

Pogoń Szczecin w ostatnich latach wyrosła na solidną drużynę walczącą o najwyższe pozycje w polskiej ekstraklasie. W tym sezonie Portowcy również są jednym z kandydatów do podium, a nawet mistrzostwa.

 

Nic więc dziwnego, że firmy chętnie spoglądają na Szczecin, jako miejsce, w którym można się zareklamować. Pogoń poinformowała w czwartek o nawiązaniu współpracy sponsorskiej z firmą „Polski Cukier” należącą do Krajowej Grupy Spożywczej. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że Skarb Państwa posiada prawie 80% udziałów w KGS.

W związku z tym kibice szybko zwrócili uwagę na fakt, że nowy minister sportu, Sławomir Nitras jest prywatnie fanem klubu ze Szczecina. Niedawno mówił jednak o patologii, jaką w jego mniemaniu było sponsorowanie Motoru Lublin za pieniądze Skarbu Państwa przez Jacka Sasina.

Opinia publiczna wytknęła Sławomirowi Nitrasowi hipokryzję. To tylko kilka z wielu nieprzychylnych komentarzy pod postem o nawiązaniu współpracy między podmiotami: „Szybko działa. Państwowe spółki nie powinny finansować zawodowego sportu… No, chyba że Pogoń Szczecin„, „Mam nadzieję, że wypowie się Pan w tej kwestii. W końcu finansowanie klubów z Państwowych pieniędzy to patologia„, czy „Panie ministrze, to jak to w końcu ma być, bo co innego Pan mówił, a co innego się dzieje„.

Pogoń Szczecin zajmuje piąte miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Portowcy zebrali 40 punktów w 24 kolejkach. Do pierwszej Jagiellonii Białystok tracą pięć „oczek”. W następnej kolejce szczecinianie zagrają z Koroną Kielce na wyjeździe.

Źródło: Twitter