Kompromitacja Buffona. Fatalna pomyłka 44-latka kosztowała Parmę porażkę [WIDEO]

Gianluigi Buffon nie będzie dobrze pamiętał poniedziałkowego wieczoru. Doświadczony bramkarz przyczynił się do utraty bramki przez Parmę w meczu z Perugią. W konsekwencji jego drużyna przegrała 1-2.

Buffon pierwszy raz piłkę z siatki musiał wyciągnąć już w 5. minucie. Włoch jednak nie zawinił przy tym trafieniu. Salvatore Burraia wykorzystał rzut karny i nie dał szans 44-latkowi.

Niestety już po 2 minutach golkiper Parmy fatalnie się pomylił. Jeden z obrońców podał Buffonowi piłkę, ale on w nią po prostu nie trafił. Wstydliwą pomyłkę wykorzystał Marco Olivieri, który przejął futbolówkę i wpakował ją do pustej bramki.

Buffon wrócił do składu Parmy po siedmiu spotkaniach bez gry. Do tej pory w Serie B spisywał się całkiem dobrze. W 26 występach ośmiokrotnie zachował czyste konto.

Ostatecznie drużyna Włocha strzeliła tylko bramkę honorową. Całe spotkanie zaliczył Adrian Benedyczak. Niestety to jednak nie on był autorem trafienia.