Klub z Bundesligi poważnie zainteresowany Kacprem Tobiaszem. Legia chce pobić rekord transferowy

Pewien klub z Bundesligi uważnie śledzi poczynania Kacpra Tobiasza. Bramkarza Legii śledzą także kluby z Włoch, czy Anglii. Władze Legii liczą na pobicie klubowego rekordu transferowego.

Kacper Tobiasz zadebiutował w pierwszej drużynie Legii Warszawa 24 lipca 2021 roku. Do wyjściowego składu Legii na stałe przebił się jednak dopiero w tym sezonie. W trwającym sezonie PKO BP Ekstraklasy 20-latek wystąpił we wszystkich 19 meczach. 7-krotnie udało mu się zachowywać czyste konto.

Wartość Tobiasza

Obecnie Kacper Tobiasz jest wyceniany przez portal „Transfermarkt” na 1,5 miliona euro. Jeśli jednak dalej będzie się on rozwijał w dotychczasowym tempie, to jego wartość rynkowa również powinna rosnąć. Jeśli rozwój piłkarza pójdzie zgodnie z planem, to transfer za granicę będzie nieunikniony.

Wolfsburg obserwuje Tobiasza

Jak informuje Sebastian Staszewski z „Interii”, Kacpra Tobiasza obserwują klubu z Włoch i Anglii. Najpoważniejsze zainteresowanie wyraża jednak niemiecki VfL Wolfsburg. Przedstawiciele tego klubu monitorują sytuację polskiego bramkarza od kilku miesięcy. Podczas ostatniego meczu Legii na trybunach pojawił się trener bramkarzy Wolfsburga, który obserwował Tobiasza w akcji.

Rekord transferowy

Jak już wspomnieliśmy, obecnie Kacper Tobiasz jest wyceniany na 1,5 miliona euro. Mimo to Legia otrzymywała już oferty za swojego wychowanka w granicach 3-4 milionów euro. „Interia” informuje jednak, że Legia oczekuje za Tobiasza dwukrotnie wyższej kwoty. Klub marzy o pobiciu rekordu transferowego. Rekord transferowy Legii to 7 milionów euro za Radosława Majeckiego. 5,5 miliona euro wpłynęło do kasy warszawskiego klubu za transfery Sebastiana Szymańskiego i Michała Karbownika.


źródło: interia

Michał Budzich