Klopp nie obawia się licznych odejść piłkarzy w przypadku braku awansu do LM. „Nasi zawodnicy są lojalni”

Sytuacja Liverpoolu cały czas się pogarsza. Nie wiadomo czy klub w kolejnym sezonie zagra w Lidze Mistrzów, a to może spowodować liczne odejścia piłkarzy. Jurgen Klopp skomentował, że nie obawia się okrojenia kadry.

Fatalna dyspozycja Liverpoolu

The Reds zajmują siódme miejsce w tabeli Premier League. Do czwartego miejsca gwarantującego grę w Lidze Mistrzów tracą cztery punkty. Jurgen Klopp bierze pod uwagę, że Liverpool może się nie dostać do elitarnych rozgrywek. Dziennikarze z Wielkiej Brytanii zapytali Niemca o to, czy w takim przypadku nie obawia się licznych odejść piłkarzy.

– Nie mamy się czym martwić. Nasi piłkarze są lojalni. Nie jest tak, że ktoś do mnie przychodzi i mówi, że chce odejść, jak nie zagramy w Lidze Mistrzów. Taka sytuacja się nie zdarzy. Wiele lat temu mówiłem, że jeśli zawodnik nie przyjdzie do nas, bo nie gramy w Lidze Mistrzów, to ja go nie potrzebuję. Jeśli teraz zamierza odejść z tego powodu, to go nie chcę – cytuje Jurgena Kloppa portal Meczyki.pl.

Salah skorzysta z sytuacji klubu?

Media od dawna spekulują na temat transferu Mohameda Salaha do Realu Madryt lub FC Barcelony. Nie wiadomo jednak, czy Egipcjanin otrzymałby pozwolenie na opuszczenie klubu nawet w przypadku braku awansu do Champions League. W najbliższej kolejce mistrzowie Anglii zagrają z 18. Fulham. Spotkanie odbędzie się 7 marca o 15:00.

Źródło: Meczyki.pl