Klasa Mateusza Wdowiaka. Wychowanek Cracovii pożegnał klub, mimo konfliktu

Mateusz Wdowiak odszedł z Cracovii w kiepskiej atmosferze. Wychowanek „Pasów” od dłuższego czasu nie grał w piłkę, a klub nie chciał pozwolić mu na związanie z innym zespołem. Koniec końców między stronami nastąpiło porozumienie, a piłkarz trafił do Rakowa Częstochowa. Mimo niesnasek Wdowiak nie zapomniał, ile zawdzięcza Cracovii.

Problemy 24-latka zaczęły się od chęci zmiany otoczenia. W wyniku braku podpisu pod nową umową Wdowiak popadł w konflikt z władzami klubu, a te postanowiły utrudnić mu granie w piłkę. Z tego powodu ostatnie pół roku dla napastnika toczyło się futbolu w tle.

Emocjonalne pożegnanie

Chociaż rozstanie z Cracovią nie należało do przyjemnych, Wdowiak nie ma zamiaru zapominać o tym, ile dał mu jego klub. Po podpisaniu kontraktu z Rakowem i dopięciu wszystkich szczegółów zawodnik wystosował specjalne podziękowania. Skierował je do swojego byłego zespołu.

– Spędziłem w Cracovii 14,5 roku życia. Wchodziłem w piłkarski świat Cracovii w wieku 10 lat, choć już wcześniej przeżywałem piękne chwile, chociażby jako chłopiec od podawania piłek w wygranym meczu barażowym z Górnikiem Polkowice – czytamy w liście.

W dalszej części piłkarz dziękuje osobom, które stanęły na jego drodze i wyciągnęły do niego dłoń. Co jednak ważniejsze, skazę na całej przygodzie Wdowiaka z Cracovią pozostawia jeden element. Jest nim oczywiście pożegnanie.

– Jedyne czego żałuje, to że rozstaję się w takich okolicznościach. Mimo wszystko mam nadzieję, że do zobaczenia… Być może kiedyś znów spotkamy się przy Kałuży. Cracovio, po prostu kocham Cię – zakończył emocjonalnie.