Klasa Kaspera Schmeichela. Piłkarz Leicester City docenił młodych bramkarzy Legii

Legia Warszawa wygrała w czwartek z Leicester City (1-0). Dzięki wygranej nad „Lisami” mistrzowie Polski mają komplet punktów po dwóch kolejkach fazy grupowej Ligi Europy. Dodatkowo „Wojskowi” nie stracili jeszcze gola w tych rozgrywkach. W drugim meczu cegiełkę do tego osiągnięcia dołożył Cezary Miszta. Młodego bramkarza docenił starszy kolega po fachu, a więc Kasper Schmeichel.

Legioniści całkowicie zdominowali przyjezdnych w pierwszej połowie meczu na Łazienkowskiej. Dzięki temu udało się także strzelić bramkę, która okazała się jedynym trafieniem w tym spotkaniu. W drugiej połowie inicjatywę przejęli goście, jednak nie byli w stanie strzelić gola Legii.

Miły gest

Spora w tym zasługa, między innymi Cezarego Miszty. Wcześniej 19-latek był krytykowany przez kibiców za swoje występy w Ekstraklasie. Tym razem jednak zamknął usta swoim krytykom, kiedy w końcówce spotkania fenomenalnie obronił strzał po rzucie rożnym.

Postawę młodszego kolegi po fachu docenił Kasper Schmeichel. Duńczyk wymienił się z bramkarzem swoją koszulką. 34-latek nie zapomniał także o drugim perspektywicznym golkiperze Legii. Kacper Tobiasz od piłkarza „Lisów” otrzymał rękawice.