Kibice niemieckiego klubu proponują zatrudnienie trenerów z Ekstraklasy. „Potrafi sobie radzić z kryzysami”

Kibice uznanego niemieckiego klubu domagają się zmian w sztabie szkoleniowym. Fani Schalke proponują do rozważenia trenerów z Ekstraklasy.

Powolny upadek

Schalke od dłuższego czasu zmaga się z problemami. Drużyna z Gelsenkirchen spadła do drugiej Bundesligi, a tam również nie idzie im najlepiej. Aktualnie klub z Zagłębia Ruhry zajmuje 16. miejsce w tabeli. Zarząd niedawno zwolnił Thomasa Reisa, ale jeszcze nie wiadomo, kto go zastąpi.

Reprezentant Polski trafi do Liverpoolu? „Jednym z jego największych fanów jest Jurgen Klopp” [CZYTAJ]

Kibice uznanego zespołu domagają się ludzi z Ekstraklasy. W roli jego następcy upatrują dwóch trenerów. Niemcy widzieliby w swoim klubie Kostę Runjaicia lub Marka Papszuna. Na razie jest to jednak myślenie życzeniowe, ponieważ żadne rozmowy się nie odbyły.

– W swoim pierwszym sezonie w Legii od razu zajął drugie miejsce z drugim najlepszym atakiem w lidze. W obecnym sezonie zajmuje pierwsze miejsce po 8 meczach, jest niepokonany, strzela najwięcej bramek i traci ich najmniej. Kosta Runjaic potrafi sobie radzić z kryzysami, co udowodnił już kilkukrotnie. Kosta Runjaic może także rozwijać zespoły – napisał jeden z internautów na portalu „X” (dawniej Twitter – przyp. red.).

– Bez względu na to, jakie doniesienia o Papszunie czytałem, wszędzie mówiono, że ma jasną wizję futbolu i będzie rozwijał zawodników. Trener, który lubi pracować z rozwijającymi się zawodnikami i stosuje różne podejścia do meczów – dodał inny fan.

Źródło: Meczyki.pl, Twitter