Kibice kobiecej drużyny Arsenalu zarzucili klubowi… brak różnorodności rasowej wśród zawodniczek. „Trzeba to naprawić”

W ostatnich dniach doszło do nietypowej sytuacji z udziałem kobiecej drużyny Arsenalu. Kibice zauważyli, że w zespole jest mała różnorodność rasowa zawodniczek. Co ciekawe, klub zapewnił, że postara się o większe zróżnicowanie.
Afera po sesji kobiecej drużyny Arsenalu

Poprawność polityczna czasami może wymknąć się poza kontrolę. Właśnie taki przypadek zdarzył się w Anglii, a konkretnie dotyczy żeńskiego zespołu Arsenalu.

Fani City obrażali zmarłego Bobby’ego Charltona. Klub przeprasza społeczność United [WIDEO]
Klub opublikował niedawno zdjęcia z sesji kobiecej drużyny. Spora część kibiców zwróciła uwagę na to, że w zespole występuje „mała różnorodność” zawodniczek. Krytyka wzięła się z tego powodu, że w składzie Kanonierek nie ma kobiet z ciemniejszym kolorem skóry.

– Brakuje nam różnorodności w tym zespole. Trzeba to naprawić – napisał jeden z komentujących.

Co ciekawe, Arsenal odniósł się do ostrej krytyki i zapewnił, że w zespole pojawi się większa różnorodność rasowa.
„Przyznajemy, że skład naszego obecnego pierwszego zespołu kobiet nie odzwierciedla różnorodności istniejącej w klubie i społecznościach, które reprezentujemy. Zwiększenie udziału dziewcząt i młodych kobiet z różnych środowisk jest dla nas kluczowym priorytetem na poziomie juniorskim, przy czym wdrożono specjalne środki mające na celu poprawę dostępności. We wszystkich zespołach, w tym akademiach męskich i żeńskich, jesteśmy dumni z naszych graczy z różnych środowisk, którzy przyczynili się do rozwoju klubowej historii, sukcesów i kultury. Priorytetem Arsenalu jest dążenie w dalszym ciągu do większej różnorodności i integracji oraz tworzenie poczucia przynależności dla wszystkich osób związanych z klubem” – napisali w oświadczeniu.

Źródło: Arsenal, Transfery.info, Twitter