Kibice FC Barcelony będą mogli złożyć… prochy na nowym Camp Nou. „Umieszczenie urny będzie kosztować do 6 tys. euro”

 

FC Barcelona wpadła na kontrowersyjny pomysł w związku z przebudową Camp Nou. Klub zaproponuje swoim kibicom możliwość złożenia prochów.
Przebudowa i prochy na stadionie

Na Camp Nou trwa aktualnie gruntowana renowacja. W związku z przebudową FC Barcelona informuje o pomysłach dotyczących nowego obiektu. Jednym z najbardziej kontrowersyjnych jest kolumbarium, będzie to miejsce ku czci zmarłych kibiców. Na powierzchni 180 m kw. powstanie pomnik dla 26 600 osób.

Sztab Michała Probierza nie próżnuje przed listopadowym zgrupowaniem. „Obejrzą około 20 spotkań” [CZYTAJ]
Urny mają zostać ukryte za muralami ilustrującymi wielkie momenty klubu. Co ciekawe, pojawiło się już pozwolenie na włączenie przestrzeni pogrzebowej. Aby urna znalazła się w tym miejscu, trzeba jednak zapłacić. Priorytet w zakupie będą mieli członkowie opłacający składki. Następnie będzie to dostępne dla reszty kibiców.

– FC Barcelona współpracowała z Eternal Sports Memorial w celu zaprojektowania unikalnego i kompleksowego projektu oddania hołdu fanom, biorąc pod uwagę ich znaczenie dla rodziny Blaugrana. Przestrzeń będzie mogła pomieścić prochy najbardziej oddanych fanów, a na powierzchni 180 metrów kwadratowych zostanie umieszczonych 9000 ekskluzywnych tablic pamiątkowych z limitowanej edycji dla żyjących fanów, którzy chcą zobaczyć swoje imię obok głównych gwiazd i postaci klubu, a także stanowić część jednego z najbardziej prowokujących do myślenia obszarów przyszłego Spotify Camp Nou – napisano na stronie klubu.
– Mające 26600 osób kolumbarium na stadionie w uprzywilejowanej okolicy, urny pozostaną ukryte za dużymi muralami, które podkreślą emblematyczne momenty z prawie 125-letniej historii klubu, pokazując niektóre z najbardziej legendarnych sukcesów. Te niezapomniane chwile były również ważne w życiu kibiców spoczywających w urnach w kolumbarium. Nie zabraknie również wspólnej przestrzeni do przechowywania prochów. Kolumbarium będzie przestrzenią otwartą, ciepłą ze względu na użyte do jego budowy materiały i faktury, a układ będzie oparty na czterech elementach. Cztery podświetlane sześciany będą symulować świetliki, a emitowane przez nie światło będzie metaforą ciągłości życia i połączenia z domem Blaugrana. W związku z tym emocjonalna więź między kibicami a klubem zostanie zachowana, stając się miejscem pamięci, które utrwali uczucie Blaugrany. Tablice pamiątkowe zostaną umieszczone na szklanej ścianie podświetlanej diodami LED – dodano.

Koszty

– Umieszczenie urny w kolumbarium będzie kosztować od 250 do 6 tys. euro, w zależności od czasu trwania przydziału, a cena za Ara Comunitaria wyniesie 1,5 tys. euro. ablice pamiątkowe będą kosztować 300 euro. Członkowie mają dostęp przez dwa tygodnie, licząc od 31 października, zanim przestrzenie trafią do sprzedaży dla ogółu społeczeństwa – podsumowano.

Przebudowa stadionu FC Barcelony ma na celu maksymalizację zysków. W planach jest między innymi powiększenie pojemności obiektu z 99 tysięcy miejsc do 105 tysięcy.

Źródło: FC Barcelona, Przegląd Sportowy Onet