Karol Świderski wyróżniony w MLS. Został wybrany piłkarzem kolejki

W ostatniej kolejce MLS Karol Świderski został bohaterem swojego zespołu. Polski napastnik za swój występ został wybrany najlepszym piłkarzem kolejki MLS.

Karol Świderski rozgrywa swój pierwszy sezon w MLS. Reprezentant Polski trafił do Stanów Zjednoczonych w styczniu 2022 roku. Wówczas zamienił on PAOK Saloniki na Charlotte FC. Amerykański klub zapłacił za transfer polskiego napastnika 4,55 mln euro. Poza Świderskim w drużynie beniaminka MLS występują także dwaj inni Polacy – Kamil Jóźwiak oraz Jan Sobociński.

W miniony weekend Charlotte FC wyleciało do Chicago na mecz z tamtejszym Chicago Fire. Mimo że po 30 minutach gry gospodarze prowadzili 2-0, to pojedynek zakończył się zwycięstwem przyjezdnych 3-2. Do końcowego sukcesu znacznie przyczynił się Karol Świderski. Polak najpierw zdobył bramkę kontaktową w 68. minucie gry, a następnie w doliczonym czasie meczu strzelił gola na wagę zwycięstwa.

Za swój występ Karol Świderski został wyróżniony przez władze ligi MLS. Polak nie tylko znalazł się w XI kolejki, ale także został wybrany najlepszym piłkarzem ostatniej serii gier.

Po 31 kolejkach Charlotte FC zajmuje 10. miejsce w Konferencji Wschodniej MLS. Strata do miejsca premiowanego grą w play-offach wynosi 4 punkty. Świderski i spółka mają do rozegrania jeszcze 3 mecze.