Kapitalna seria drużyny Macieja Skorży. Urawa Red z szansą na wygranie kolejnych rozgrywek

Maciej Skorża może niebawem odnieść spektakularny sukces. Jego Urawa Red Diamonds awansowała do finału Pucharu Ligi Japońskiej. 

Jako trener Skorża prowadzi Urawę od listopada 2022 roku. Od tamtej pory odnosi całkiem spore sukcesy. Kilka miesięcy po zatrudnieniu Polaka japoński zespół wygrał Azjatycką Ligę Mistrzów. W sierpniu ponownie awansował do tych rozgrywek, a niebawem może wywalczyć triumf w innych.

Spore osiągnięcia

Urawa wciąż ma szansę na wygranie mistrzostwa Japonii. Obecnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli ze stratą ośmiu punktów do lidera. SPora w tym zasługa fantastycznej serii, jaką popisali się piłkarze. Od połowy sierpnia Urawa nie przegrała bowiem żadnego meczu, notując tym samym passę 10 meczów bez porażki w lidze.

W niedzielę zawodnicy Skorży ponownie udowodnili, że traktują walkę o mistrzostwo na serio. Wygrali bowiem dwumecz z wyżej notowanym rywalem (drugie miejsce w tabeli) w półfinale Pucharu Ligi Japońskiej., Yokomaha Marinos. Mimo porażki 0-1 w pierwszym meczu, Urawa wygrała drugie spotkanie 2-0 i wyeliminowała rywali.

1 komentarz do “Kapitalna seria drużyny Macieja Skorży. Urawa Red z szansą na wygranie kolejnych rozgrywek”

Możliwość komentowania została wyłączona.