Kamil Piątkowski zadebiutował w RB Salzburg. Polak zaimponował techniką [WIDEO]

Kamil Piątkowski w środę dostał okazję do zadebiutowania w pierwszym zespole RB Salzburg. Choć był to zaledwie mecz towarzyski, to rywal był ze zdecydowanie najwyższej półki. Mówimy w końcu o Atletico Madryt. Polak zaprezentował się z niezłej strony, a także pokazał próbkę swojego warsztatu technicznego.

RB Salzburg zdołał nieoczekiwanie pokonać „Rojiblancos” (1-0) w przedsezonowym sparingu. W barwach Austriaków w końcu mogliśmy zobaczyć Kamila Piątkowskiego, który już od pół roku czekał na oficjalne odejście z Rakowa.

Cóż za technika

„Byki” na prowadzenie wyszły w 34. minucie, chociaż okazję ku temu mieli jeszcze wcześniej. W 13. minucie Kamil Piątkowski odważnie wprowadził piłkę na połowę Atletico i posłał cudowną piłkę za linię obrony do Adamu. Ten niestety nieczysto trafił w piłkę i finalnie nie doczekaliśmy się asysty Polaka w debiucie, jednak był to bardzo obiecujący obrazek.

Na twitterowym profilu RB Salzburg odnotowano także ciekawą statystykę. Według danych przez pierwsze 30 minut Piątkowski posłał 31 otwierających podań. Celność jego zagrań wyniosła natomiast aż 96 proc.