Kamil Glik najlepszy w TOP 5 ligach! Dziennikarz ujawnił ciekawą statystykę

Kamil Glik i jego Benevento na razie nie zachwycają w bieżącym sezonie Serie A. Warto jednak podkreślić fakt, że Polak jest najlepszym zawodnikiem w TOP 5 ligach Europy w pewnej statystyce. Chodzi o najwyższy procent skuteczności pressingu.

Kiepska postawa zespołu

Benevento zajmuje 16. miejsce w tabeli Serie A. Beniaminek ma 26 punktów po 27. kolejkach. Kamil Glik dołączył do Czarowników we wrześniu 2020 roku. Włosi nie są zadowoleni z jego występów, co potwierdzają statystyki defensywne beniaminka.

Eksperci nie wierzą

Są jednak powody do zadowolenia. Dziennikarz Eleven Sports przytoczył statystykę, która zaskoczyła wielu kibiców i ekspertów. Maciej Kruk poinformował na swoim Twitterze, że „Glikson” przoduje w skuteczności pressingu.

– Nie wierzę. Benevento straciło w tym sezonie 52 gole w 27. meczach, a Glik grał w 26 i głównie przebywał we własnym polu karnym. Jak to jest liczone? Dawaj źródło, bo jak nie zobaczę, to serio, nie uwierzę – odpowiedział na tę informację ekspert od ligi włoskiej.

Kamil Glik wystąpił w 27 spotkaniach sezonu 2020/2021, w którym zanotował jedną asystę. Jego umowa z Benevento obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku. Portal transfermarkt.de wycenia Polaka na 3 miliony euro.

Źródło: WP Sportowe Fakty, Twitter