Kahn o systemie VAR: „Dużo tu niejasności”

 

Oliver Kahn wypowiedział się na temat systemu Video Assistant Referee (VAR). Były bramkarz reprezentacji Niemiec uważa, że ta technologia potrzebuje kilku poprawek.

Kahn o VAR

Wprowadzenie systemu Video Assistant Referee podzieliło kibiców na dwa obozy. Wielu z nich uważa, że VAR zabija futbol, zabierając mu pierwiastek magii opierający się na ludzkim błędzie. Wspomniana technologia nie wywołuje u niektórych aprobaty, ze względu na przeciągające się spotkania.

Arsenal sięgnie po ukraińskie objawienie? W grę wchodzą olbrzymie pieniądze [CZYTAJ]

Swoje zdanie na temat systemu VAR wypowiedział się Oliver Kahn. 53-letni Niemiec ma mieszane uczucia co do tej technologii. Były bramkarz uważa, że VAR potrzebuje kilku korekt.

– Czy VAR powinien zostać zniesiony? Jeszcze nie, na pewno. Nie, to byłoby jeszcze za wcześnie. Niektóre decyzje podjęte za pośrednictwem VAR nie były dobre, a także częściowo błędne. Musimy się nad tym zastanowić, osoby odpowiedzialne muszą usiąść razem. Tu trzeba działać – powiedział prezes Bayernu Monachium.

Manchester United zainteresowany byłym zawodnikiem Legii Warszawa! [CZYTAJ]

– Taka jest też natura innowacji, że czasem coś idzie nie tak i wtedy trzeba to jeszcze trochę rozwinąć. Myślę, że jeśli chodzi o sprawiedliwość w piłce, to jeśli narysować pod nią linię, to już trochę posunęła futbol. Ale to, co widzimy teraz, trzeba zdecydowanie poprawić. Dużo tu niejasności – dodał Kahn.

Źródło: BILD/Transfery.info