Jurgen Klopp znalazł winnego porażki z Leicester. Niemiec oskarżył sędziów

Liverpool przegrał w sobotę z Leicester City po niespodziewanej utracie trzech goli w końcówce meczu. „The Reds” prowadzili aż do 78. minuty 1-0, jednak spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 3-1 dla „Lisów”. Jurgen Klopp za porażkę obwinia częściowo sędziów.

Kolejna porażka Liverpoolu w tym sezonie Premier League sprawiła, że mistrz Anglii traci do Manchesteru City już 13 punktów. Tak ogromna strata właściwie wyklucza podopiecznych Kloppa z walki o tytuł. Tym bardziej że „Obywatele” znajdują się aktualnie w świetnej dyspozycji.

Punkt zwrotny

Liverpool prowadził w meczu od 67. minuty po golu Mohameda Salaha. „Lisy” straty zaczęły odrabiać po około dziesięciu minutach. Jako pierwszy do bramki trafił James Maddison, lecz jego trafienie z rzutu wolnego zostało nieuznane. Sędzia dopatrzył się przy nim pozycji spalonej.

Po analizie VAR ostatecznie gol został Leicester przyznany. Jurgen Klopp uważa, że był to punkt zwrotny w całym meczu, który niejako przesądził o końcowym wyniku.

– Straciliśmy gola, który jest bardzo trudny do przyjęcia. Wiem, że dużo rozmawiamy na temat VAR-u. Ale chyba wszyscy zgodzą się, że to był punkt zwrotny w tym spotkaniu – stwierdził Niemiec.

Zdaniem szkoleniowca bramka nie powinna była zostać uznana. Z jego perspektywy Maddison był na oczywistym spalonym. W podobnym tonie Klopp wypowiedział się zresztą o drugim golu.

– Widziałem kilka razy tę sytuację i moment, w którym zatrzymali akcję, aby sprawdzić, kto był na spalonym. To nadal jest indywidualna decyzja arbitra. Dla mnie był tam wyraźny spalony – twierdzi.

– Drugi gol to nieporozumienie. Linia obronna musi się ze sobą zgrać. Przez 75 minut wszystko było pod tym względem w porządku. To był naprawdę dobry mecz – zaznaczył Klopp.

– Byli w tabeli o jedno miejsce przed nami, ale na boisku to my wyraźnie dominowaliśmy. Graliśmy futbol, który chcieliśmy grać, unikaliśmy ich kontrataków, strzeliliśmy naprawdę fajnego gola, mieliśmy więcej szans – dodał szkoleniowiec.

– Musimy więcej pracować, aby wykorzystywać te okazje. Pierwszy gol dla Leicester był punktem zwrotnym. Według mnie rywale mieli szczęście i o tym wiedzą. Skończyli mecz i zasłużyli na trzy punkty, ale takie są moje spostrzeżenia – podsumował.