Jose Mourinho trenerem w Brazylii? Zaskakujące słowa Rivaldo

Na początku bieżącego tygodnia Tottenham zwolnił Jose Mourinho. Wystarczyło zaledwie kilka dni, żeby rozpoczęły się spekulacje na temat kolejnej pracy dla Portugalczyka. Legendarny Brazylijczyk Rivaldo stwierdził, że „Mou” mógłby zmienić kontynent i trenować klub z Ameryki Południowej.

Jose Mourinho uchodził za jednego z najlepszych szkoleniowców na świecie, jednak w ostatnich latach jego notowania znacząco spadły. Portugalczyk po zwolnieniu z Tottenhamu przyznał, że nie potrzebuje przerwy od futbolu.

Zaskakujące słowa Rivaldo – Mourinho zmieni kontynent?

Na temat nowej pracy dla Jose Mourinho wypowiedział się jego przyjaciel, Rivaldo. Brazylijczyk twierdzi, iż Portugalczyk jest fantastycznym menadżerem, nie musi nikomu nic udowadniać i niedługo może się spodziewać telefonów z ofertami.

– Uważam go za wspaniałą osobę. Jego telefon powinien wkrótce zacząć dzwonić z nowymi ofertami. Słyszałem nawet o potencjalnej przeprowadzce do jednego z brazylijskich klubów. To może być idealna okazja dla tego zespołu, aby spróbować dokonać tak wielkiego podpisu. Byłoby to miłe doświadczenie dla Mourinho po tylu latach w Europie, aby spróbować narzucić swoje mistrzostwo Ameryce Południowej – twierdzi Rivaldo.

Krótka przygoda z Kogutami

Jose Mourinho prowadził Tottenham od listopada 2019 roku do kwietnia 2021 roku. Warto jednak uwzględnić fakt, że podczas tego okresu trwała pandemiczna przerwa. Portugalczyk w swoim CV ma prowadzenie takich klubów jak Chelsea, Real Madryt, Manchester United, FC Porto czy Inter. W Tottenhamie zdobywał średnio 1,77 punktów na mecz.