John van den Brom przed meczem Lecha z Legią. „Porównałem go do pojedynku Ajaxu z Feyenoordem”

 

Już w niedzielę 12 listopada Lech Poznań zagra na wyjeździe z Legią Warszawa. Przed spotkaniem szkoleniowiec ekipy ze stolicy Wielkopolski odpowiedział na pytania dziennikarzy. Holender porównał polski szlagier do meczu Ajaxu z Feyenoordem.
Porównanie van den Broma

John van den Brom odpowiedział na pytania dziennikarzy podczas konferencji prasowej przed meczem Lecha Poznań z Legią Warszawa. Z tej okazji holenderski szkoleniowiec Kolejorza opowiedział anegdotę. Według Johna van den Broma mecz Lecha z Legią można porównać do starcia dwóch wielkich klubów z jego ojczyzny.
– Zawodnicy chcą takie mecze rozgrywać co tydzień. Zadzwonił do mnie dziennikarz z Holandii z zapytaniem o to spotkanie. Porównałem to do pojedynku Ajaxu z Feyenoordem – powiedział szkoleniowiec Lecha.

Mateusz Żukowski zyskał popularność w Chinach. Wszystko za sprawą absurdalnego zachowania jego partnerki [CZYTAJ]
Plan na mecz

– Oglądaliśmy wiele meczów Legii, łącznie z ostatnim w Lidze Konferencji. Spotkają się dwa zespoły preferujące ofensywną grę, które dążą do strzelania bramek, ale robią to w inny sposób. To są dwie drużyny o trochę innym profilu. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani fizycznie – przyznał.

– Chcemy wygrać to spotkanie na naszych zasadach. Gra ofensywna jest w DNA klubu, dlatego nie zakładam, że to Legia będzie częściej w posiadaniu piłki. Dla mnie ten aspekt jest niezwykle ważny, bo posiadając piłkę, możemy kreować sytuacji. Legia wygrała ostatnie trzy mecze w pełni zasłużenie. Zwycięstwa nie były wynikiem jakiegoś szczęścia, ale wynikały z dużej jakości drużyny – podsumował Holender.
Źródło: Lech Poznań